Láhve & Kanystry

Výroba dutých nádob nepatří mezi technicky a materiálově náročnější výroby, ale přesto jsme byli požádáni, abychom pomohli vyřešit problém s nedostatečnou pevností svárů a zbytkovým smrštěním (špatnou tvarovou stálostí). Výrobce vyzkoušel i úpravy v nastavení výrobní linky, které ale bohužel nestačily k vyřešení problému.

Mezi materiály Granic® máme speciálně vyvinutý typ minerálního masterbatche pro výrobu dutých nádob, nosič je tvořen HDPE pro vyfukování. Právě s jeho použitím jsme dosáhli požadované tvarové stálosti a vyšší pevnosti svárů. Uhličitan vápenatý má přirozeně vyztužující vlastnosti a díky vyšší tepelné vodivosti lépe drží sváry. Dalším přínosem bylo snížení dávkování bílého masterbatche až o 50 %, jelikož použitý uhličitan vápenatý má vysokou bělost (96 %), zvýšení TOP LOAD a urychlení produkce o 15 %.

Do specifických aplikací, jako jsou nádoby, kde jsou potřeba bariérové vlastnosti, doporučujeme materiály na bázi siliky, která snižuje přestup vodních par, kyslíku či pachů.

Kontaktný formulář

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
shares