Trubky & Tvarovky

Při výrobě korugovaných trubek se často setkáváme s požadavky na vyspecifikování aditiva, které zvyšuje kruhovou pevnost při snížených tloušťkách stěny (jedná se o mono i 2vrstvé trubky).

S tímto požadavkem nás kontaktoval zákazník, který standardně vyrábí 2 vrstvé korugované trubky z HDPE a mívá problémy s dodržením předepsaných pevností (i v případě výroby z primárního materiálu). Pro vyřešení problému jsme mu doporučili 2 různé druhy materiálů Granic®.

Materiály se lišily typem použitého minerálu (uhličitan vápenatý a talek). Pro méně náročné aplikace plně vyhovoval materiál na bázi uhličitanu vápenatého – se snížením tloušťky stěny a zachováním původní metrové váhy jsme docílili standardních (předepsaných) i vyšších kruhových pevností. U pevnostně náročnějších aplikací bylo potřeba použít materiál na bázi talku.

V celkovém měřítku jsme splnili požadavek na aditivum, které zvyšuje kruhovou pevnost, a zároveň jsme vyrobili produkt s lepší tvarovou stálostí a přesnějším vytvarováním žeber a snížili jsme náklady na výrobu.

Kontaktný formulář

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
shares